WIELKIE PODZIĘKOWANIE DLA AUTORA KSIĄŻKI

Wdzięczny czytelnik:-)

NAUKA JAK ZOSTAĆ BOGATYM

Valid XHTML 1.0 Strict

Potęga podświadomści

NAUKA JAK ZOSTAĆ BOGATYM

Wallace Wattles

Rozdział X

Dalsze zastosowanie woli

Nie będziesz w stanie skoncentrować się na prawdziwej i wyraźnej wizji bogactwa, jeśli twą uwagę przykuwają wciąż obrazy o przeciwnej treści choćby nawet były pozorne czy zmyślone.

Jeśli miałeś kiedyś finansowe problemy, nie mów o nich. Wcale o nich nie myśl. Nie mów o ubóstwie rodziców czy trudnym dzieciństwie. Robiąc to, mentalnie klasyfikujesz siebie, jako osobę ubogą i na pewno zahamuje to ruch materii w twoim kierunku. Pozostaw biedę i wszystko, co z nią związane daleko w tyle.

Zaakceptowałeś pewną koncepcję wszechświata, jako słuszną, na jej prawdziwości opierasz wszystkie swoje nadzieje na osiągnięcie szczęścia. Co możesz zyskać interesując się odmiennymi teoriami?

Nie czytaj książek mówiących, że świat się kończy, zmierza ku zagładzie, nie czytaj też materiałów dziennikarzy śledczych czy pesymistycznie nastawionych filozofów, którzy mówią o tym, że świat zmierza ku zagładzie.

Świat nie zmierza ku zagładzie, zmierza ku Bogu - to jest cudowne.

To prawda, że obecnie istnieje mnóstwo zjawisk, na które nie wolno się godzić, ale, po co je analizować, kiedy bez wątpienia znikną, a roztrząsanie ich tylko spowalnia ich odejście? Po co poświęcać czas i uwagę na rzeczy, które przemijają wraz z postępem ewolucji, tym bardziej, że twój rozwój duchowy może tylko przyśpieszyć ich odejście?

Bez względu na to jak straszne zdają się być warunki życia w pewnych krajach, czy na pewnych obszarach, zastanawiając się nad tym marnujesz tylko własne szanse.

Powinieneś być zainteresowany tym by świat się bogacił.

Pomyśl o bogactwach, ku którym świat zmierza, a nie o biedzie, z której wyrasta i pamiętaj, ze jedynym sposobem, w jaki możesz pomóc światu w osiągnięciu bogactwa jest osiągnięcie dostatku przez ciebie przy pomocy metody kreatywnej, nieopartej na współzawodnictwie.

Poświęć całą uwagę bogactwu. Nie koncentruj się na ubóstwie. Kiedykolwiek myślisz albo mówisz o ludziach ubogich, myśl i mów o nich jak o ludziach, którzy staną się zamożni. Zainspirujesz ich w ten sposób i sami zaczną szukać wyjścia z problemu.

To, że mówię byś skoncentrował się na bogactwie nie oznacza, że masz być podły i skąpy.

Osiągniecie bogactwa to najszlachetniejszy z życiowych celów, ponieważ zawiera w sobie wszystkie inne.

Zdobywanie bogactwa metodą współzawodnictwa to bezduszna szarpanina mająca na celu zdobycie władzy nad innymi. Zupełnie inaczej jest, gdy zdobywamy bogactwo kreatywnością. Wraz z osiągnięciem bogactwa możemy przejawić naszą duchowość, stworzyć wzniosłe dzieła - wszystko staje się możliwe poprzez używanie rzeczy. Powtarzam - nie ma celu bardziej szlachetnego i wspanialszego nad osiąganie bogactwa, musisz się, zatem skoncentrować na obecnej w twoim umyśle wizji dostatku, wykluczając wszystko, co mogłoby ją przyćmić czy zamazać.

Niektórzy ludzie pozostają w ubóstwie, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że istnieje przeznaczone dla nich bogactwo. Najlepszym sposobem pouczenia tych osób będzie pokazanie im w praktyce, jak osiągnąć dostatek.

Inni są biedni, ponieważ, choć czują, że jest wyjście z tej sytuacji, są zbyt ograniczeni, by zdobyć się na wysiłek znalezienia drogi i podążenia nią. Najlepsze, co można dla nich zrobić, to pobudzić ich żądzę przez pokazanie im radości płynącej z bycia bogatym.

Są wreszcie inni - biedni, dlatego, że choć posiadają pewne pojęcie o nauce, tak pogrążyli się i zagubili w labiryncie metafizycznych i okultystycznych teorii, że nie wiedzą, którą wybrać drogę. Próbują różnych systemów, lecz zawsze ponoszą klęskę. I znów, najlepszą rzeczą będzie pokazanie im właściwej drogi na własnym przykładzie; gram praktyki jest, bowiem wart tyle, co kilogram teorii.

Najlepsze, co możesz zrobić dla świata to wykorzystać w pełni swe możliwości.

Nie ma skuteczniejszego sposobu służenia Bogu i człowiekowi niż poprzez stanie się bogatym, o ile bogacisz się metodą kreatywną, a nieopartą na współzawodnictwie.

Jeszcze jedno: twierdzimy, że w tej książce szczegółowo wyłożone są naukowe podstawy osiągania bogactwa; a jeśli rzeczywiście tak jest, nie potrzebujesz czytać żadnej innej książki na ten temat. Może to brzmieć jak egoistycznie czcze przechwałki, ale rozważ: w matematyce nie ma innych naukowych metod obliczania niż poprzez dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie; inna metoda nie jest możliwa. Istnieje tylko jedna najkrótsza odległość miedzy dwoma punktami. Jest też tylko jeden sposób myślenia w sposób naukowy - oznacza on myślenie prowadzące najprostszą i najbardziej bezpośrednią drogą do celu. Nikt nie sformułował jeszcze krótszego i mniej skomplikowanego "systemu" niż ten zaprezentowany poniżej - pozbawiono go wszelkich nieistotnych elementów. Kiedy zaczniesz się nim zajmować, odrzuć wszystkie inne; wyrzuć je wszystkie ze swego umysłu. Czytaj tę książkę codziennie; miej ja przy sobie; pamiętaj o niej i nie myśl o innych "systemach" czy teoriach. W przeciwnym razie zaczną ogarniać cię wątpliwości, będziesz niepewny i chwiejny w swoich myślach; i zaczniesz doświadczać niepowodzeń.

Kiedy już ci się powiedzie i zdobędziesz majątek możesz bez ograniczeń studiować inne systemy.

Czytaj wyłącznie najbardziej optymistyczne komentarze w światowych serwisach informacyjnych, te, które po prostu harmonizują z twoją wizją. Nie zagłębiaj się w teozofię, spirytualizm czy pokrewne tematy. Być może zmarli wciąż są obecni gdzieś niedaleko, ale daj sobie z nimi spokój, zajmij się swoimi sprawami.

Gdziekolwiek obecne są duchy zmarłych, mają swoje zadanie do wykonania, a my nie mamy prawa im przeszkadzać. Nie możemy im pomóc, bardzo wątpliwe jest by oni mogli pomóc nam, a nawet, jeśli mogą to czy powinniśmy zajmować im czas. Zostawmy zmarłych w spokoju i zajmijmy się swoimi sprawami i rozwiążmy nasz problem: Osiągnąć bogactwo. Jeśli zaczniesz zajmować się okultyzmem, wywołasz w swym umyśle zawirowania, które nieuchronnie pogrzebią twoje nadzieje.

Ten i poprzednie rozdziały pozwalają na stwierdzenie kilku podstawowych faktów:

Istnieje substancja myśląca, z której wszystko jest zrobione i która, w swojej pierwotnej postaci przenika, penetruje i wypełnia przestrzeń we Wszechświecie.

Myśl odciśnięta w tej substancji stwarza to, co jest przedmiotem tej myśli.

Człowiek może formować rzeczy w swoich myślach, a przez odciśnięcie swych myśli w bezkształtnej substancji pierwotnej, może spowodować powstanie rzeczy, o której myśli.

By tego dokonać, człowiek musi zmienić mentalność z rywalizacji, na mentalność kreatywną. Musi też:
- stworzyć we własnym umyśle wyraźny obraz tego, co pragnie dostać,
- utrzymywać tę wizję w myślach,
- być wytrwałym i zdeterminowanym w ZAMIARZE zdobycia tego, o czym marzy
- posiadać niezachwianą WIARĘ, że dostanie to, czego chce.
- chronić swój umysł przed wszystkim, co mogłoby zachwiać jego zamiarem, przyćmić wizję czy osłabić wiarę.

A ponadto, wszyscy teraz widzimy, że aby tego dokonać musimy żyć i działać w określony sposób.